Reaguj w porę – udaj się do psychiatry


W dwudziestym pierwszym tempo życia jest niesamowicie szybkie, a dookoła jest tak wiele bodźców, że nie jesteśmy w stanie przetworzyć większości z nich, pomimo tego iż jesteśmy nimi bombardowani niemal nieustannie. Na ludziach ciąży również presja i chęć dorównania nierealistycznym ideałom kreowanym przez media społecznościowe czy też spadek samooceny na skutek oglądania kont znajomych, którzy prezentują na portalach społecznościowych jedynie pozytywne aspekty swojego życia i osiągane sukcesy, przemilczając problemy, wyrzeczenia i konflikty.
dobry psychiatra w Krakowie
Skutkuje to pogonią za niemożliwym, a w dalszej perspektywie dyskomfortem emocjonalnym, poczuciem bycia gorszym, nieprzystającym, nieudacznikiem. Jest to z pewnością jedyna z przyczyn tego, że coraz większa część społeczeństwa zapada na różne choroby cywilizacyjne takie jak nerwica, depresja czy wszelkiego rodzaju fobie. Pozbawiają one człowieka sił i sprawiają, że wpada w błędne koło czując coraz większy dysonans między rzeczywistością, a idealizowaną w głowie wersją siebie. Wraz z postępem czasu choroba podstępnie się rozwija i przejmuje kontrolę nad coraz większą częścią życia utrudniając funkcjonowanie i prowadząc do życiowych strat. Nie ma co zwlekać, bagatelizować i tłumaczyć, że to tylko chwilowe. Kiedy taki stan utrzymuje się przez kilka tygodni to potrzeba jest specjalistyczna pomoc.

W dużych miastach jest mnóstwo gabinetów oferujących usługi i jeśli czujesz, że potrzebny ci jest dobry psychiatra Kraków ma do zaoferowania wiele uznanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, który postawi diagnozę i znajdzie rozwiązanie. Często znajomi obwiniają osobę chorującą i nie potrafią do niej dotrzeć, więc rozmowa z kimś kto potrafi dostrzec problem i okazuje zrozumienie przynosi wielką ulgę. Nie ma również powodów do obaw w braniu leków, ponieważ pomogą one przywrócić równowagę w działaniu różnych neuroprzekaźników w naszym życiu, a odpowiednio dobrane nie wywołują skutków ubocznych. Skutki zaburzeń psychicznych mogą prowadzić do tragedii, więc warto reagować, aby opanować sytuację i na nowo cieszyć się życiem.